A Személyes Történelem Kiadó által kiadott kötetek
Julia Boyd: Szörnyeteg vagy példakép? Korabeli utazók a nácik Németországáról A nácik felemelkedésének és uralmának rendkívüli összefoglalása, amely nagy munkával gyűjtött beszámolókra támaszkodva veti fel azt a – korabeli emberek számára egyáltalán nem egyértelmű – kérdést, hogy a harmadik birodalom berendezkedése vajon követendő- vagy éppen ellenkezőleg elrettentő példa-e. A kötet a világon tizenharmadik országként jelent meg Magyarországon. (2019)
Szabó Zsuzsi: Túsz voltam Ádenben. Jemeni napló Szabó Zsuzsi igaz történetet mesél el a Dél-Jemen fővárosában, Ádenben 1986. január 13-án kitört törzsi polgárháborúról, amelybe váratlanul belecsöppenve volt kénytelen menekülni tizenegy hónapos kisfiával. (2022)
Fülöp Hollósi Erika: Egy sárvári lány Bécsből Fülöp Hollósi Erika nagymamája hetvenhét évesen, gyönyörű betűkkel vetette papírra rendkívül színes, örömökben és bánatban egyaránt bővelkedő élettörténetét. Ezen a naplón alapszik az Egy sárvári lány Bécsből című könyv, amelynek segítségével időutazást tehetünk egy rég letűnt korba. Megismerhetjük belőle többek között a 19. század végi és a 20. század eleji bécsi és budapesti polgári életet. (2020)
Csap János: Egyszer különbet álmodtunk. A szabadságharcos életútja Csap János könyvét forgatva történelemkönyvekből ismert 56-osok válnak emberközelivé, az illusztrációul szolgáló, korábban még sehol sem publikált képanyag pedig egyedülállóan értékessé teszi a magyarságára élete végéig büszke, ízig-vérig demokrata szerző memoárját. (2020)
Mayer Antal (szerző) / Dr. Mayer János (szerk.): Én már választottam hazát. Egy bácskai családtörténet és más, összegyűjtött írások Egy magántörténelemben mindaz, ami a 20. században egy magyarországi, majd vajdasági német családot sújthatott: két világháború, asszimiláció, disszimiláció, a család kettészakadása ideológiák mentén, kollektív bűnösség elvének alkalmazása, népirtás, elűzés, menekülés, majd a semmiből történő újrakezdés. (2018)
Gráf László: Kaland és tudomány Gráf László Széchenyi-díjas biokémikus sok humorral fűszerezett visszaemlékezésében élete legboldogabb, legeredményesebb korszakát idézi fel, melyből a tudós mélyen emberi oldalát is megismerhetjük. (2020)
Bencsik Ferenc Pál: A menhelytől a katedráig Egy sokszorosan nehezített életút szubjektív lenyomata. A fáradhatatlan, élete bukkanóiért egy percig sem a külső körülményeket okoló szerző sorsát nemcsak a történelem viharai tépázták, egyéni életpályája is a legnehezebbek közül való. (2019)
Felföldi Jenő: Visszatekintés szépkorúan Felföldi Jenő szubjektív visszaemlékezése egy nagyrészt a 20. századra eső gazdag életút személyes hangvételű, egyedi stílusban papírra vetett bemutatása. (2019)
Knizner István: Így jártam Pakson Az olvasmányos könyvben sztorik, párbeszédek, elbeszélések és gondolatok váltják egymást szapora ritmusban, mindezt egy munkás környezetből feltörekvő értelmiségi szemszögéből. A szerző a saját és a családja sorsán keresztül ad rálátást a közelmúltunkra. (2019)
Az Ad Librum kiadói név alatt megjelent visszaemlekezések
Hollai Imre: Út az Elnökséghez. 2010. Az ENSZ Közgyűlés valaha volt egyetlen magyar elnökének emlékiratai sok fotóval.
Dr. Gergelyné Dr. Tóth Éva: SZASZ. Ewing-kór a young korban. 2009. (2. kiadás 2019-ben) Egy anya emlékei a 17 éves lánya - végül elvesztett - küzdelméről a szörnyű betegséggel szemben. Vujity Trvtko ajánlásával, keménytáblás.
Szabó Csaba: Fél év Afganisztánban (Részletek egy katona naplójából). 2010. Egy Afganisztánban szolgált magyar katona élményei.
herceg Windischgraetz Natália és Dr. Dobay Miklós: Ők is hősök voltak. Két fennmaradt egészségügyi dokumentum a Don menti harcok idejéből. 2010. Egy magyar ápolónő és vele együtt dolgozó tábori orvos naplója a második világháborúból.
Ó. G. Marianna: Hogyan éljük túl a küzdelmet a terhességért?. 2017. Egy olyan asszony, nő, feleség vagyok, aki mindennél jobban szeretné egy babával megajándékozni férjét, családját és önmagát. De valahol homokszem került a gépezetbe.
Raffay Margit: Átmentem a szivárvány alatt. 2011. Küzdelem a rákkal és sok más gondolat.
Jankovich Valéria: Életeim-titkaim. Ungár Anikó élete. 2010. Ungár Anikó színes élettörténete sok képpel.
Vadrózsa: Kitagadás és örökbefogadás. 2009. Vadrózsa élettörténete megmutatja azt, hogy a poklok legmélyebb bugyrait megjárva is fel lehet állni, ha ott munkál az akarás.
Béni-Nyerges Olga: Az utolsó előtti szó jogán. 2009. A Kanadában élő ‘56-os szerző hányatott, olykor tragikus élete.
Gáthy Vera: Egy dinoszaurusz (nőstény) történetei. 2009. A neves indológus története családjáról és indiai élményeiről.
Tóth Attila: A vasfüggönytől Schengenig - Hatvan év emlékezete. 2008. Szarkasztikus korrajz az 50-es évektől máig.
Arany Emmi: Ti, kínaiak. 2008. Egy magyar diáklány kalandjai Kínában.
Ólomlábú Tonya: Állj vagy eláslak! - szemelvények a lapátos alakulatok életéből. 2009. Te is ott voltál? Ha igen, akkor tudod, hogy mi az a lapátos alakulat; ha pedig nem volt benne részed, akkor most egy „élménnyel`` gazdagabb lehetsz.
Arany János: Utazás a jövőbe. Egy kivándorlás története. 2009. Pozsonyból Jugoszlávián Kanadába, ahol emigránsként kell helyt állni.